שאלות נפוצות

ממש לא. הזול הינו יקר. למשרדנו הגיעו מקרים רבים בהם רוכבי אופנוע עשו את הביטוח המוזל ונגרם להם נזק שממנו לא ראו אגורה שחוקה מאחר והנזק נופל בגבולות ההשתתפות העצמית שיכולה להגיע לסך של 20,000 ₪. לפוליסת החובה המוזלת של האופנוע משמעויות מעבר להשתתפות העצמית. כל תביעה שמוגשת בהתאם לפוליסה זאת הופכת מיד ל"קרב" מול חברת הביטוח שתעשה הכל על מנת לצמצם את הנזק אל מתחת להשתתפות העצמית. מניסיוננו, חלק בלתי מבוטל מתאונות האופנוע הקלות בהם רוכב האופנוע נופל וסובל ממכות יבשות ושפשופים בעור (לא עלינו) , מפסידים כמה ימי עבודה , נופל הנזק בגבולות ההשתתפות העצמית וחבל! אל תתפתו.

פוליסת ביטוח מקיף הינה חוזה בין חברת ביטוח לבין המבוטח אשר אומר כי בקרות מקרה ביטוח (לענייננו – תאונה) חברת הביטוח תפצה אותך ותקזז מסכום הפיצוי שלך את ההשתתפות העצמית שנקובה בפוליסה. פוליסת ביטוח צד שלישי הינה חוזה בין חברת הביטוח לבין המבוטח אשר אומר כי במקרה שגרמת לנזק לצד שלישי והנזק כולו או חלקו כתוצאה מרשלנותך, תפצה חברת הביטוח את הצד השלישי ותגבה ממך השתתפות עצמית הנקובה בפוליסה. חשוב לדעת כי ישנן חברות רבות בהן ניתן לבחור את גובה ההשתתפות העצמית בפוליסה אולם דע/י, כי ככל שההשתתפות העצמית תהיה נמוכה יותר – כך דמי הביטוח שתדרש/י לשלם , יהיה גבוהה יותר. השיקול הינו שיקול כלכלי אישי וסובייקטיבי לכל אדם ואדם. באם הינך סומך על עצמך כי לא תהיה מעורב בתאונה באחריותך והינך מוכן לקחת את הסיכון לכך שאם ייגנב הרכב או יינזק באשמתך לא תפוצה בגינו – עשה ביטוח צד שלישי בלבד.

אם סתרו לכם – למה להפנות את הלחי השנייה? נכון. בתי המשפט בישראל עמוסים לעייפה. אולם גם על כך ישנה שליטה. עורך דין מיומן ומנוסה בתחומו, אשר מעודכן במצב , יידע בהתאם למקרה שאתם מציגים בפניו, להגיש את התביעה במקום שבו העומס הכי נמוך. במקום שבו תוכלו לקבל את יומכם בבית המשפט כמה שיותר מוקדם. לוותר על נזק שנגרם לכם מסיבות שאינם תלויות בכם היא טעות. גם אם אתם עסוקים וגם את יומכם ממלאת המשפחה, העבודה או סתם בילוי – חשוב להקדיש חצי שעה שבה תמצו את זכויותיכם , תקבלו הסבר מקצועי ותתנו לשאר לקרות מעצמו. חצי שעה עד שעה שבה אתם משגרים ושוכחים , יכולה להשתלם בעתיד. אם נגרם לכם נזק לרכושכם עליו עמלתם רבות להשיג , או , לגופכם היקר לכם מכל – אל תפנו את הלחי השנייה ופעלו למיצוי זכויותיכם!

תביעה בבית משפט יכולה לקחת בין חודש לבין 5 שנים ויותר. רוב התביעות מסתיימות דווקא אחרי שנה עד שנה וחצי בממוצע. אינכם יכולים לדעת מה ילד יום ולוותר מראש בגלל הרתעות מהמתנה ארוכה לא שווה את הוויתור על הזכויות שלכם , חד וחלק! כפי שקיים סיכוי כי הצד השני יילחם עד חורמה והתיק יימשך שנה ושנתיים ויותר , קיים גם סיכוי כי כתב תביעה מקצועי , שסגור מכל הקצוות, לא יותר לצד השני ברירה אלא להתפשר אפילו לפני שהגיש את הגנתו וכך התיק יכול גם להסתיים אחרי חודש בלבד. משך זמן ניהול וטיפול בתיק תלוי בהמון גורמים שעל רובם אין לך שליטה. אולם על אלה שכן יש לך שליטה – חשוב לנצלם . בחר עורך דין שמתמצא ומקצועי בתחומו ויידע כיצד לקצר את הליך הטיפול בתביעה .

תפריט נגישות